Rok 1903

Początki


Tradycje ORGANIKI sięgają 1903 roku, kiedy to dwaj przyjaciele założyli w Łodzi przy ulicy Ciasnej manufakturę chemiczną. Nikt wówczas nie przypuszczał, że sto lat później będzie to największa grupa kapitałowa w branży chemii motoryzacyjnej w Polsce. Przez lata działalności profil prowadzonej produkcji ulegał przemianom zgodnym z potrzebami rozwijającej się gospodarki – początkowo dla przemysłu garbarskiego i włókienniczego, następnie dla motoryzacji, budownictwa, przemysłu cukrowniczego oraz oczyszczalni ścieków…

Rok 1960

Produkcja na potrzeby motoryzacji


Rozpoczęta w latach 60-tych ubiegłego wieku produkcja dla potrzeb motoryzacji obejmowała początkowo płyny hydrauliczne (DA-1) oraz płyny hamulcowe (m.in. produkowany do dzisiaj R-3/205), które zapoczątkowały dynamiczny rozwój polskiej chemii motoryzacyjnej.

Rok 1970

Rozwinięcie oferty dla posiadaczy samochodów osobowych


Wprowadzenie płynów do spryskiwaczy (ADIXOL) i autokosmetyków. Kolejne lata dopisywały coraz to nowe pozycje na liście samochodowych preparatów pielęgnacyjnych. Szczególnie cenione przez kierowców okazały się preparaty do mycia silników DETERSIL oraz pierwszy w Polsce wielofunkcyjny środek smarująco-konserwujący UNIZOL

Rok 1990

Pierwsze płyny chłodnicze pod marką GLIXOL


Na początku lat dziewięćdziesiątych ORGANIKA wprowadziła z sukcesem na rynek własne płyny chłodnicze pod marką GLIXOL. Obecnie oferta płynów hamulcowych uzupełniona jest najnowocześniejszym – DOT 5.1, polecanym do aut wyposażonych w układy elektronicznej kontroli jak ABS, ASR i ESP, a grupa płynów do chłodnic, najwyższej klasy płynem chłodniczym GLYSANTIN na licencji firmy BASF.

Rok 2000

Początek XXI wieku


W XXI wiek ORGANIKA wkroczyła z nowoczesnymi liniami do produkcji aerozoli, konfekcjonowania płynów i olejów oraz wytwarzania opakowań z polietylenu. Produkcja prowadzona jest według standardów światowych, czego potwierdzeniem są najnowsze certyfikaty jakości ISO 9001:2000.

Rok 2021

Dziś


Firma stale poszerza swoją ofertę wprowadzając na rynek nowe produkty, już nie tylko w kategorii chemii motoryzacyjnej ale również w chemii gospodarczej oraz higienie osobistej. Najwyższej jakości wyroby marki ORGANIKA produkowane są na bazie najwyższej jakości surowców krajowych i pochodzących od znanych na całym świecie dostawców m.in.  od: CLARIANT, BASF, SHELL, ARTECO, PCC EXOL, BIESTERFELD.